roza_ikona

Piękna i wygodna – bielizna ślubna

Dobrze dobrana bielizna ślubna sprawi, że suknia będzie wyglądać jeszcze lepiej, a Ty przez całe wesele będziesz bawić się bez skrępowania. Z drugiej strony, niewygodny stanik i wrzynające się majtki mogą zepsuć nawet najlepszą zabawę.

Warto więc poświęcić chwilę na dobranie odpowiedniej bielizny. Tą jednak kupujemy dopiero po wybraniu konkretnej sukienki. Wówczas nie zawsze mamy dużo czasu – stanik musimy przynieść już na pierwszą przymiarkę sukni.

Bielizna damska musi być w identycznym kolorze jak suknia – biała do białej, ecru do ecru itd. Wyjątkiem są bardzo wycięte lub prześwitują suknie – wówczas możemy wybrać bieliznę w kolorze cielistym. Wiele zależy od kroju sukni. Jeżeli wybieramy gorset, nie zakładajmy bielizny modelującej – modelowaniem zajmie się gorset, a dwie tak sztywne warstwy ubrania utrudniałyby poruszanie się na parkiecie i sprawiały, że będzie Ci bardzo gorąco.

Dobrze dopasowana góra pomaga także w utrzymaniu stanika – oznacza to, że nawet mimo dużego biustu możesz kupić biustonosz bez ramiączek. Wybieraj taki, który ładnie wymodeluje biust, ale uważaj, by piersi nie wylewały się z miseczek. Biustonosze z ramiączkami dozwolone są wyłącznie, jeśli zakryją je ramiączka sukni. Chociaż na co dzień możesz pozwolić sobie na pokazania ramiączek, to ślub jest uroczystością bardzo oficjalną, na której to po prostu nie przystoi.

Bieliznę modelującą, czyli gorset albo sukienkę lub body modelujące, załóż pod dopasowaną, lejącą sukienkę. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której na Twoim ciele pojawiają się dodatkowe boczki. Pamiętaj, że wesele to cała noc ruchu, a także jedzenia – po napełnieniu żołądka może się okazać, że brzuch jest znacznie większy niż gdy przeglądałaś się w lustrze salonu sukni ślubnej.

Ostatni wybór to rajstopy lub pończochy. Nie licz na to, że pójdziesz z gołymi nogami – w ostatniej chwili temperatura może się ochłodzić i będziesz musiała założyć dodatkową warstwę ubrania. Pończochy są opcją bardziej elegancką oraz zmysłową – szczególnie te do których założymy pas do pończoch. Jeżeli jednak wybierzesz rajstopy, pamiętaj że mają one brzydki zwyczaj wbijania się w ciało w okolicach talii. Jeżeli masz więc obcisłą suknię sprawdź, czy rajstopy nie będą się brzydko odznaczać. Rozwiązaniem wówczas jest bielizna modelująca, która jest zbyt sztywna, by rajstopy miały na nią wpływ.

Comments