woman-690036_640

Jaka bielizna do pracy?

Bielizna do pracy – Jak wybrać odpowiednią bieliznę do pracy? Postawić na seksowny koronkowy komplet, w którym czujesz się kobieco, czy na wygodne bawełniane figi? I do czego powinien pasować biustonosz – do bluzki czy do majtek?

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie ubierania majtek niepasujących do stanika czy reszty stroju. Inne za to stawiają przede wszystkim na wygodę i uważają, że bielizna musi być praktyczna. Wiele oczywiście zależy od wykonywanej pracy.

Bielizna damska i dress code

Dla kobiet, które muszą przestrzegać surowego dress code w pracy, np. pracownic banków, urzędów czy przedstawicielek stanowisk wysokiego szczebla, bielizna do pracy – tak jak ubranie – musi być prosta i oficjalna. Sytuacja, w której czerwony stanik prześwituje przez białą elegancką bluzkę jest niedopuszczalna i źle świadczy o jakości wykonywanej pracy czy podejściu do klienta. W takim wypadku lepiej zaopatrzyć się w zapas gładkich staników w klasycznym czarnym lub białym kolorze albo cielistych. Wybierając staniki do pracy należy kierować się zasadą, że im mniej rzucają się w oczy, tym lepiej.

Uważać na to powinny szczególnie panie, które potrzebują biustonosze w dużych rozmiarach. Już sam rozmiar piersi powoduje, że wyglądają one bardziej seksownie, a obfity biust bardzo rzuca się w oczy, nawet przy bardzo skromnym ubraniu. I chociaż po pracy taka sylwetka to zaleta, to w miejscu pracy – niekoniecznie. Tym bardziej więc trzeba zainwestować w odpowiedni biustonosz, który z jednej strony zapewni wygodę i odciąży kręgosłup oraz utrzyma piersi w odpowiednim miejscu.

Stanik to dopiero połowa problemu. Równie ważne są majtki. Przez cały dzień pracy lepiej niż stringi sprawdzą się wygodne figi z naturalnego materiału, które pozwolą skórze oddychać i zachować świeżość przez cały dzień. Szczególnie panie o skórze wrażliwej powinny unikać koronek i innych dodatków, które choć atrakcyjne, mogą podrażniać delikatną skórę.

Wygodnie i elegancko

Bielizna wygodna nie musi być mało ciekawa, a klasyczna biel i czerń również mogą być bardzo atrakcyjne. Aby każdego dnia czuć się pięknie i kobieco, warto kupować bieliznę w kompletach albo przynajmniej postarać się dopasować górę i dół bielizny tak, by do siebie pasowały. Może to dotyczyć koloru, ale również stylu czy powtarzającego się motywu. Bielizna musi być dobrze dopasowana – tylko wówczas zapewni swobodę ruchu i będzie atrakcyjna wizualnie. Garderoba zbyt duża lub zbyt mała może zniweczyć cały efekt, nawet przy najdroższym komplecie.

Sklepy coraz częściej w swojej ofercie mają bieliznę, która jest zarówno atrakcyjna i ekskluzywna, jak i niezwykle wygodna. To dzięki stosowaniu miękkich i przyjaznych skórze materiałów.

Nawet tam, gdzie nie obowiązuje dress code, pokazywanie bielizny to faux pas. Najintymniejsza część garderoby powinna pozostać właśnie taka – intymna. Jeżeli ramiączka od stanika muszą wystawać, to konieczne jest, aby były one w tym samym kolorze co bluzka lub cieliste. Ramiączka widoczne i kontrastujące pod względem koloru czy faktury należy zostawić na spotkania ze znajomymi i randkę z partnerem.

Comments