Gorsety protetyczne - Alles Medibra

Gorsety protetyczne – z fiszbiną czy bez?

Gorsety protetyczne – jak dobrać bieliznę po mastektomii? Czy biustonosze dla amazonek powinny posiadać fiszbiny? Czy różnią się od klasycznych biustonoszy?

Kobiety po mastektomii zwykle nie potrafią odnaleźć w sobie ponownie kobiecości. Kusząca bielizna damska odeszła w zapomnienie, najpewniej została schowana gdzieś na samym dnie szafy. To podejście jest bardzo krzywdzące. Kobiecość jest w nas, a gorsety protetyczne są również seksowne. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele uwodzicielskich, ale także klasycznych modeli biustonoszy. A ja udowodnię Ci, że nawet po mastektomii możesz znów cieszyć się wyborem fajnej bielizny!

Chociaż na rynku nie istnieje za wiele firm oferujących biustonosze dla amazonek, nie wolno zakładać, że teraz w Twojej szafie zagości jedynie biel i czerń. Bielizna Alles nie boi się kolorów, koronek i pięknego wykończenia. Wielu Paniom może przeszkadzać rozmiar, bo obwód zaczyna się od 70 cm, a kończy na 110 cm. Drobne, filigranowe Panie mogą kręcić nosem, ale już za chwile przekonam je, że zupełnie niepotrzebnie. Czytając wiele forów internetowych, napotkałam się ze zdaniem, że trudno jest dobrać bieliznę dla amazonek, jeśli miseczka jest większa niż C. Prawdę mówiąc, zdziwiłam się – w naszej ofercie znajdują się biustonosze dla amazonek nawet do miseczki G.Gorsety Protetyczne - Biustonosz Fifi

Odpowiedzmy sobie na pytanie: jakie tak naprawdę powinny być biustonosze dla amazonek? Pierwsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to, że musi on być zrobiony z materiału, który nie jest podrażniający. Pożądana jest tu przede wszystkim wysoka jakość włókien sztucznych, ale także bawełny. Modeli biustonoszy jest naprawdę wiele: od miękkich, aż po push-up. Bielizna dla amazonek wymaga odpowiedniej konstrukcji, która musi niwelować naciski i obciążenia. Tu przede wszystkim liczy się Twoje zdrowie i wygoda. W modelach spotkasz się z szerokimi, elastycznymi ramiączkami. Gorsety protetyczne należą do  wysoko zabudowanej bielizny, ale dzięki temu mogą pomieścić cała protezę i ukryć ją pod biustonoszem. Musisz pamiętać, ze chociaż wiele firm ma w ofercie modele z fiszbinami, na ich noszenie zgodę powinien wyrazić lekarz. Zgodę taką mogą otrzymać kobiety po operacjach oszczędnościowych i te, które przeszły rekonstrukcję piersi. Jednak nie podejmuj tej decyzji na własną rękę, lekarz musi upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań.

Gorset Protetyczny - Biustonosz Cava Push-upW ofercie NeverShy i w Świecie Bielizny w Będzinie znajdziesz wiele modeli, które mogą przypaść Ci do gustu. Gorsety protetyczne zawierają całą konstrukcję, o której pisałam wyżej. Mają wszyte specjalne kieszonki na epitezę. Chociaż może Ci się wydawać, że tak zabudowany biustonosz nie jest seksowny i nie będzie dobrze leżał w bluzkach z dużymi dekoltami, to nic bardziej mylnego. Gorsety protetyczne firmy Alles, a przynajmniej niektóre jej modele, mają wstawki koronkowe, które przepięknie wyglądają razem z wydekoltowaną bluzką!

A jak dopasować biustonosze dla amazonek? Przede wszystkim, nic nie może Cię uciskać, a w szczególności w obwodzie. Stąd może wydawać Ci się, że opisane wcześniej rozmiary bielizny są za duże, ale uwierz mi, wcale tak nie jest. Gorsety protetyczne nie mogą być  jednocześnie ciasne, ale muszą też przylegać i podtrzymywać pierś oraz protezę. Jeśli dobiera się biustonosz dla kobiety z jednostronną mastektomią, przy wyborze rozmiaru zwraca się uwagę na zachowaną pierś. Proteza w każdym przypadku musi znajdować się na całej długości miski.

Mam nadzieję, że artykuł był dla Ciebie pomocny. Z niecierpliwością czekam na Twoją opinię! Zobacz naszą ofertę bielizny dla amazonek na NeverShy lub w sklepie stacjonarnym Świat Bielizny w Będzinie. Jeśli chcesz zadać jakieś pytanie, możesz śmiało skorzystać z naszego czatu. Jak podobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z nowościami, polub nas na Facebooku.

Comments